Výcvik Rozvoj kompetencí sociálních pracovníků
VÝCVIK ROZVOJ KOMPETENCÍ SOCIÁLNÍCH PRACOVNÍKŮ
Výcvik je určen sociálním pracovníkům. Program rozvíjí kompetence pro práci s uživateli služeb a jejich rodinnými příslušníky, a to zejména pro sociálně terapeutické činnosti při poskytování sociálních služeb, intervence u jedince s rizikovým resp. patologickým chováním a jeho rodinnými příslušníky, případně osobami blízkými. Cílem je také multidisciplinární přesah kompetencí sociálních pracovníků směrem k psychologickým dovednostem, aby bylo možné v rámci práce přistupovat k uživateli uceleně. Program je koncipován jako 5 třídenních soustředění. Obsahuje jednak teoretickou část a jednak část praktickou, kde si mohou účastníci na modelových situacích vyzkoušet naučené techniky.
Cílové kompetence:
- kongruence
- konfidence (důvěra v sebe i v uživatele)
- respekt k hranicím svým a uživatele, k jeho jedinečnosti
- diagnostika chování uživatele
- nástroje a dovednosti pro práci pracovníka v pomáhajících profesích – jak předcházet destruktivnímu chování v komunikaci uživatele, napomoci uživateli uskutečňovat konstruktivní rozhodnutí při řešení životních a pracovních situací
Časová dotace: 108 hodin (kurz probíhá v 5 soustředěních, každé soustředění je 3denní).
TERMÍN ZAHÁJENÍ DALŠÍHO BĚHU VÝCVIKU:
Náplň výcviku:
První soustředění
Osobnost z pohledu růstu V. Satirové, Koncept SELF, člověk jako ledovec (intrapsychický model osobnosti), sebeúcta jako zdroj pro zdravé sociální chování, stejnost, rozdílnost, jedinečnost, role a hranice.
Druhé soustředění
Komunikace – Coping a komunikační pozice ve stresu, teorie copingu jako příčiny rizikového a patologického chování a jednání, podpora zdravého jednání a komunikace, vnitřní zdroje zdravého života. Komunikace – metody práce se stresovou pozicí jako prevence rizikového a patologického chování, zdravá komunikace, hledání zdrojů pro zdravý život.
Třetí soustředění
Vztahy – vliv primární rodiny, ohrožená a zdravá rodina, rizikové jevy a sociální patologie v rodině, vývojová stadia rodiny, vnitřní a rodinné zdroje a jejich využití při práci s uživatelem. Vztahy – typologie vztahů, zdravé a patologické vztahy, hranice, rodinná pravidla a jejich dopad na současnost uživatele, způsoby (metody) podpory vnitřních a rodinných zdrojů.
Čtvrté soustředění
Práce s uživatelem – navazování kontaktu, vedení rozhovoru, plánování, podpora, poradenství, hranice mezi uživatelem a pracovníkem, specifika cílových skupin sociálních služeb.
Páté soustředění
Zvládání jednání s osobou, které je poskytována sociální služba, práce s různými typy uživatelů, obtížné a rizikové situace, práce s krizí.
Výcvik realizujeme pro uzavřenou skupinu účastníků.
Kapacita 15 – 30 osob.
Cena: 21 600 ,– Kč
Pro informace a přihlášení nás kontaktujte na e-mailu daso.servis@gmail.com