Kdo jsme?

Společnost transformovaná z občanského sdružení Člověk člověku nabízí:

  • péči o rodiny
  • osobní růst
  • prevenci sociálně rizikových jevů
  • vzdělávání

IČ 693 469 17

KONTAKTY

Napište nám

 

Aktuality

Adresa Triadis, o. p. s.

Perso Centrum, Radlická 99, Praha 5

Novinky

Nové Rodinné rekonstrukce : https://triadis.cz/…ekonstrukce/

Výcvik lektorů „ZDRAVÉ KOMUNIKACE – ŘEKNI TO PŘÍMO" : https://triadis.cz/…ni-to-primo/ 

Kalendář vzdělávacích akcí

rok 2024 

13.9  10 – 15 hodin Supervize, Praha, Vratislavova ul.

 23.- 28.9 Seminář Walter Zahn 

25. – 28.10 Rodinná rekonstrukce Hany Š. 

11.11 výběrové řízení do výcviku Vážka, zahájení 2025 

rok 2025 

květen :  Satirovský kemp

červenec : výcvik NSST

Všechny vzdělávací akce splňují kriteria ČAP

 

 


Děkujeme za Vaši podporu!

Nyní nás můžete podpořit při Vašich nákupech přes internet. A nebude Vás to stát ani korunu!
Nakupujte přes GIVT.cz třeba na MALL.CZ, tchibo.cz, zoot.cz, kasa.cz nebo damejidlo.cz a část z Vaší útraty půjde na podporu naší organizace.

Rodinná rekonstrukce Hanky Š.

Motto: „Přestože chápeme naše blízké,
nemusíme souhlasit s jejich činy“.

 
Dovolujeme si Vás pozvat na zážitkový seminář 
 

Rodinná rekonstrukce Martiny Ž. 

RR byla odložena

 Rodinná rekonstrukce Hanky Š.

 

Program začíná v pátek 25.10 – 2024 

a ukončen bude v pondělí 28.10 -  2024

Lektorky: Lenka Ságnerová a Iva Rainerová 

Koterapeuti  : Alena Plačková, Lucie Hašková 

 

 

Cena semináře (lektorné) bude upřesněna

Účastníci budou ubytováni přímo v místě konání programu  v zámku Libouň
 

 

Okamžikem našeho početí se stáváme součástí nekonečného řetězce generací naší rodiny. Skrze naše rodiče nám generace předků předávají s tím nejlepším úmyslem poselství o zacházení se sebou, o vnímání vlastní hodnoty, světa kolem, druhých lidí, lásky i o tom, jak řešit veškeré životní situace. Cílem poselství je přání, aby se děti a jejich potomci měli lépe než oni. A tak se začíná nevědomky tvořit naše budoucnost. Díky tomu se může stát, že některé události v minulosti rodu mají vliv na generace potomků, tj. i na nás a naše děti, i když jsou historické okolnosti již zcela jiné. Možná si sami vybavíte některé věci, které se již dlouho snažíte změnit a nedělat je jako Vaši rodiče či prarodiče, a přesto se Vám to nedaří. Pokud jste rozhodnuti tuto snahu o změnu nevzdat nebo se chcete více dozvědět o svých kořenech a jejich vlivu na Vaše rodiče a na Vás samotné, nabízíme Vám účast na jedinečném a hlubokém procesu, dle psychoterapeutické metody Virginie Satirové, zvaném rodinná rekonstrukce.


Co je rodinná rekonstrukce a jaký je její smysl?

Virginie Satirová vycházela ze své letité práce s rodinami z různého sociálního prostředí a různých kultur. Díky svým bohatým zkušenostem vyvinula vysoce lidský, laskavý a hluboký způsob psychoterapeutické práce, který byl ve své době tak jedinečný, že z něho ještě dlouho poté čerpá mnoho odborníků. Tento proces, spojený s psychodramatem, nazvala rodinná rekonstrukce.

I když je rodinná rekonstrukce vždy zaměřena na práci s rodinou jednoho klienta (tzv. hvězdy), umožňuje všem účastníkům objevovat laskavým a humorným způsobem významné okamžiky v životě jejich rodiny až do třetí generace předků, které je značnou měrou ovlivnily, i nacházet zdroje pro změnu. Hlavním cílem procesu je umožnit jiný pohled na vlastní současnost, změnit dopad minulosti a doplnit chybějící kousky v hlavolamu života. Účastník má během práce možnost sdělit komukoli ze své minulosti i přítomnosti věci, které si již dlouho nosí v sobě a zatím si je nedovolil, nestihl nebo neuměl říci nahlas. Dochází tak k ozdravění vztahů s blízkými i sebou samým. Díky porozumění chování a jednání našich předků k nim můžeme získat vyrovnanější a harmonický vztah, přijmout jejich i svou lidskou stránku i s omyly a chybami. Můžeme si tak uvolnit vlastní zdroje, které jsou součástí našeho bohatství. 

Rodinná rekonstrukce (oproti některým jiným podobným přístupům) je vlastně završením intenzivní přípravy hvězdy rekonstrukce, nejméně roční, někdy i víceletou. Tato příprava obnáší pátrání v rodinných dokumentech, matrikách, archivech, dobových materiálech týkajících se rodiny hvězdy a v rozhovorech s žijícími členy rodiny a pamětníky a v předběžném zpracování zjištěných faktů do příběhu, který se v úplné podobě a do všech souvislostí rozvine teprve při vlastním procesu RR. 


Pro koho je seminář rodinná rekonstrukce určen?

Programu se mohou zúčastnit jak zájemci z laických řad, tak profesionálové působící v pomáhajících profesích. Je určen všem, kteří chtějí zapátrat a zahloubat ve své rodinné historii, aby si odnesli bohatství, které je v každé rodině a které jsme zatím ještě neobjevili. Seminář ukáže rovněž možnost jak pomocí skupinové dynamiky a dramaterapie pracovat s věcmi, které jsme se naučili v dětství. 

 

Těšíme se na setkání s Vámi!


Místo konání: zámek Libouň 

Případné dotazy: Karolína Nováková daso.servis@gmail.com

Dokumenty ke stažení